Tillbaka till sökresultat

Prisvärt boende med plats för minst 6 bäddar

Skicka bokningsförfrågan

Om boendet

Beskrivning: Hus med minst 6 bäddar strax utanför Visby ringmur.

Huvudbyggnaden är på 150 kvm och i friggeboden finns ännu mer plats för bäddar. Stora huset har två dubbelrum, ett enkelrum, vardagsrum med bäddsoffa för 2 personer, kök, allrum och 2 uteplatser. Extra bäddar kan ordnas vid behov. Friggeboden har två bra sängar och en barnsäng.
Ni får till och med sätta ett tält i trädgården om det skulle behövas.

Huset är fullt utrustat med gasspis, badrum med dusch och badkar, en extra toalett, tvättmaskin, torktumlare och diskmaskin, tv och gratis wi-fi . Skön badtunna vid altanen i trädgården.

Till ?stercentrum är det 1.7km, till Almedalen promenerar man på ca 20 min. Till Willys är det 500 m.

Tidigare gäster under Almedalsveckan , har själva ordnat med madrasser på golvet och tält i trädgården. För värden spelar detta inte nån roll. De kan även hjälpa till med nån extra säng eller madrass.

Objektnummer: 15 · Senast uppdaterad: 12/10/2021

Faktarutan
Objektnummer: 15
Bäddar: 6
Område: Inom 4 km från Visbys stadsgräns
Uthyres veckonummer
  • v27 Almedalsveckan

Trädgårdsstorlek m2: 165
Bokningsförfrågan

Objekt #15

Skicka bokningsförfrågan