Tillbaka till sökresultat

Boka 2026 - Lägenhet på 3 plan, utsikt över havet och Visby innerstad. Gård för mingel.

Om boendet

Beskrivning:

2026 är valår, boka upp de bästa objekten redan nu! Denna kommer att ligga på 104500 kr i hyra för 2026. Här av er om ni vill se över avtal redan nu! (Lägenheten är bokad 2025)

Lägenhet vid Wallérs plats, ca 300 meter från Almedalen med 4 sovrum samt bäddsoffa i vardagsrummet.

På entréplan finns hall, toalett, samt ett stort nybyggt kök med vardagsrum i öppen planlösning. I köket finns ett mindre köksbord för ca 4 personer. I matsalen/vardagsrummet finns ett stort bord för flera. I vardagsrummet finns även en bäddsoffa.

På plan 2 finns en hall, badrum samt 3 sovrum. Dessutom finns en stor balkong med utsikt över restaurang Krönet samt Almedalen som skymtar nedanför backen, bakom Krönet.

På plan 3 finns ett stort sovrum med en bäddsoffa som rymmer 2 personer.

Sängkonfiguration:

Plan 1
Bäddsoffa för 2 person i vardagsrummet
Plan 2
Sovrum 1: 2 stycken 90-sängar + 1 extrasäng (per förfrågan)
Sovrum 2: 1 stycken 90-säng + 1 extrasäng (per förfrågan)
Sovrum 3: 1 stycken 90-säng + 1 extrasäng (per förfrågan)
Plan 3
Bäddsoffa(dubbelbädd) + 1 extrasäng (per förfrågan)

Vi har flera boenden i samma BRF om ni behöver vara många. Föreningens gård kan hyras mot tillägg per separat ök.

UTHYRES TILL FAMILJER, FÖRETAG ELLER ÄLDRE VUXNA.
Rökning och husdjur tillåtes ej i boendet.


Objektnummer: 917 · Senast uppdaterad: 12/09/2026

Fakta om boendet
Bokningsförfrågan

Objekt #917

Inte bindande. Vi svarar med tillgänglighet och nästa steg.

  • Sedan 2015: ingen kund har stått utan boende.
  • Avtal signeras digitalt med BankID.
  • Betalning via faktura till oss, aldrig till privatkonto.
Skicka bokningsförfrågan